Aktualności

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1016 17 następna »

Wiesław Starowicz: Zarządzanie mobilnością w miastach

Wiesław Starowicz: Zarządzanie mobilnością w miastach
Zarządzanie mobilnością w miastach ma na celu zmianę preferencji podróżnych związanych z przemieszczaniem się. Wiele europejskich dokumentów wskazuje właśnie ten kierunek jako rozwiązanie problemu tzw. kongestii transportowej w zatłoczonych miastach.

Czytaj więcej

TEMS - Uruchomiono pierwsze narzędzie porównywania podziałów modalnych

TEMS - Uruchomiono pierwsze narzędzie porównywania podziałów modalnych

EPOMM, Europejska Platforma Zarządzania Mobilnością, uruchomiła TEMS - internetowe narzędzie umożliwiające dostęp do struktury podziałów modalnych europejskich miast. Jest ich aktualnie ponad 190.

To pierwsza na skalę europejską, publicznie dostępna baza, która umożliwia dostęp do tego typu danych. Baza szybko rośnie, gdyż użytkownicy mogą łatwo dodawać dane dotyczące nowych miast.

TEMS - Uruchomiono pierwsze narzędzie porównywania struktury podziałów modalnych
EPOMM, Europejska Platforma Zarządzania Mobilnością, uruchomiła TEMS - internetowe narzędzie umożliwiające dostęp do struktury podziałów modalnych europejskich miast. Jest ich aktualnie ponad 150. To pierwsza na skalę europejską, publicznie dostępna baza, która umożliwia dostęp do tego typu danych. Baza szybko rośnie, gdyż użytkownicy mogą łatwo dodawać dane dotyczące nowych miast (epomm.eu/tems/upload)
Baza TEMS została utworzona przy wsparciu programu Inteligentna Energia dla Europy w ramach projektu EPOMM-PLUS. Od rozpoczęcia jej działalności w maju 2011, zawartość bazy szybko wzrasta.  W momencie oficjalnego uruchomienia w październiku w bazie znajdowało się już ponad 150 europejskich miast. 
Każde miasto może dodawać własne dane i samodzielnie je kontrolować. Aktualnie baza jest zbudowana na podstawie danych dostarczonych przez partnerów projektu EPOMM.
Dane miast są sprawdzane przez administratora i publikowane w ciągu tygodnia od dostarczenia.
Ta ważna baza jest dostępna pod adresem http://www.epomm.eu/tems. Użytkownicy mogą wskazać miasto na mapie lub dokonać porównania kilku miast przy użyciu opcji wyszukiwania w menu. Dane dotyczące miast, w tym dane archiwalne, informacje o użytej metodologii, mogą być łatwo zapisane w postaci pliku pdf.
W bazie TEMS mają docelowo znaleźć się podziały modalne wszystkich miast europejskich, które liczą ponad 100 tysięcy mieszkańców (jest ich około 600). Mniejsze miasta, a także te spoza Europy, też mogą znaleźć się na mapie, ale tylko w celach testowych i demonstracyjnych.
EPOMM oczekuje i wspiera szybki rozwój bazy. Liczy też, że umożliwi porównania i zdrową rywalizację między miastami o to, które jest bardziej zrównoważone w zakresie transportu. Jednocześnie EPOMM, tworząc tę bazę, chce zwrócić uwagę na problem danych dotyczących podziałów modalnych i metodologii ich uzyskiwania, tak by możliwe stało się w przyszłości ich ustandaryzowanie.
                          
Kontakt:         Karl-Heinz Posch,
EPOMM Coordinator
posch@fgm.at,
Tel.+43/316/810451-26
www.epomm.eu
                          
Kontakt do poszczególnych krajów:        www.epomm.eu/countries

Czytaj więcej

Bądź mobilny w mieście!

Bądź mobilny w mieście!

We wtorek, 20 września, zapraszamy do wspólnego świętowania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Razem z Urzędem Miasta, krakowską Policją, Inicjatywą Kraków Miastem Rowerów i Politechniką Krakowską przygotowaliśmy ciekawy program - koniecznie odwiedźcie nas w godz. 11.00 - 18.00 w namiocie na krakowskim Małym Rynku.

Bądź mobilny w mieście! Wybierz wygodną alternatywę - nie zamykaj się w samochodzie!

Czytaj więcej

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1016 17 następna »

Kalendarz


Znajdź nas na:

facebookyou tube


Sieć Greenways


Filmy

Zielono mi po drodze

Darczyńcy

                    

Partnerzy

Environmental Partnership for Sustainable Development Fundacja Fundusz Partnerstwa   Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie   Województwo Małopolskie  Miasto Kraków    European Greenways AssociationAmbasada Stanów Zjednoczonych Ameryki  Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze                 

www.csrinfo.org

Partnerzy Strategiczni

Media