TEMS - Uruchomiono pierwsze narzędzie porównywania podziałów modalnych

TEMS - Uruchomiono pierwsze narzędzie porównywania podziałów modalnych

EPOMM, Europejska Platforma Zarządzania Mobilnością, uruchomiła TEMS - internetowe narzędzie umożliwiające dostęp do struktury podziałów modalnych europejskich miast. Jest ich aktualnie ponad 150. To pierwsza na skalę europejską, publicznie dostępna baza, która umożliwia dostęp do tego typu danych. Baza szybko rośnie, gdyż użytkownicy mogą łatwo dodawać dane dotyczące nowych miast (epomm.eu/tems/upload).

Baza TEMS została utworzona przy wsparciu programu Inteligentna Energia dla Europy w ramach projektu EPOMM-PLUS. Od rozpoczęcia jej działalności w maju 2011, zawartość bazy szybko wzrasta.  W momencie oficjalnego uruchomienia w październiku w bazie znajdowało się już ponad 190 europejskich miast. 
Każde miasto może dodawać własne dane i samodzielnie je kontrolować. Aktualnie baza jest zbudowana na podstawie danych dostarczonych przez partnerów projektu EPOMM.
Dane miast są sprawdzane przez administratora i publikowane w ciągu tygodnia od dostarczenia.
Ta ważna baza jest dostępna pod adresem http://www.epomm.eu/tems. Użytkownicy mogą wskazać miasto na mapie lub dokonać porównania kilku miast przy użyciu opcji wyszukiwania w menu. Dane dotyczące miast, w tym dane archiwalne, informacje o użytej metodologii, mogą być łatwo zapisane w postaci pliku pdf.
W bazie TEMS mają docelowo znaleźć się podziały modalne wszystkich miast europejskich, które liczą ponad 100 tysięcy mieszkańców (jest ich około 600). Mniejsze miasta, a także te spoza Europy, też mogą znaleźć się na mapie, ale tylko w celach testowych i demonstracyjnych.
EPOMM oczekuje i wspiera szybki rozwój bazy. Liczy też, że umożliwi porównania i zdrową rywalizację między miastami o to, które jest bardziej zrównoważone w zakresie transportu. Jednocześnie EPOMM, tworząc tę bazę, chce zwrócić uwagę na problem danych dotyczących podziałów modalnych i metodologii ich uzyskiwania, tak by możliwe stało się w przyszłości ich ustandaryzowanie.
                          
Kontakt:
Karl-Heinz Posch,
EPOMM Coordinator
posch@fgm.at,
Tel.+43/316/810451-26
                          
Kontakt do poszczególnych krajów: 

Kalendarz


Znajdź nas na:

facebookyou tube


Sieć Greenways


Filmy

Zielonkowski Zielony Szlak

Darczyńcy

                    

Partnerzy

Environmental Partnership for Sustainable Development Fundacja Fundusz Partnerstwa   Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie   Województwo Małopolskie  Miasto Kraków    European Greenways AssociationAmbasada Stanów Zjednoczonych Ameryki  Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze                 

www.csrinfo.org

Partnerzy Strategiczni

Media